Skip to content

فیزیوتراپی تعویض مفصل زانو – ورزش زانو

فیزیوتراپی تعویض مفصل زانو فیزیوتراپی زانو

مقاله را به اشتراک بگذارید.

اشتراک گذاری در linkedin
اشتراک گذاری در email
اشتراک گذاری در telegram
اشتراک گذاری در whatsapp

 

فیزیوتراپی تعویض مفصل زانو در مطب و منزل

فیزیوتراپی تعویض مفصل زانو در مطب و منزل گونه ای از خدمات فیزیوتراپی فوق تخصصی اختر (فیزیوکلاب دکترمیرزایی) است که در مدت کوتاهی بعد از جراحی شروع می شود و طی آن  به ارایه ی خدمات فیزیوتراپی زانو و تمرین های فیزیوتراپی , دستگاه های الکتریکی برای کاهش درد مانند لیزرپرتوان و افزایش دامنه ی حرکتی و غیره انجام می شود.

 

 

     2- اهمیت فیزیوتراپی تعویض مفصل زانو

تعويض مفصل زانو يكي از شايعترين درمان هاى آرتروز زانو ميباشد كه به هدف رهايى از آرتروز مفاصل خصوصا زانو و درد انجام ميشود، اما توجه به نكاتى در اين زمينه حائز اهميت مى باشد :

  • جراحى در هر مفصل بدن باعث ايجاد واكنش هاى التهابى بدن ميگردد كه اين نكته باعث افزايش درد مفصل  و كاهش توانايى حركتی فرد ميگردد كه بايد به آن توجه نمود.
  •   قدرت عضلات مفاصل را در پنج سطح به ترتيب پنج ، قدرت خوب يعني فرد توانايى انجام حركات روزانه خود را به راحتى دارد و صفر يعني ناتوانى در حركت  طبقه بندى مي شود ،  كه فرد بعد جراحى دچار حداقل يك درجه كاهش قدرت ميگردد كه اين به معنى كاهش قدرت عضلات مخصوصا زانو و ناتوانی بیمار در انجام کارهای روزمره ميگردد.
  •  دامنه ى حركتى مفاصل  بخصوص زانو بعد جراحى بدليل التهاب گاهى بشدت كاهش ميابد كه مفاصل را نيازمند فيزيوتراپى مى نمايد.

 

فیزیوتراپی تعویض مفصل زانو فیزیوتراپی زانو

   3- فیزیوتراپی تعویض مفصل زانو

فیزیوتراپی تعویض مفصل زانو در مدت کواهی بعد از جراحی تعویض مفاصل شروع می شود تا اولا دوره ی درد کاهش یابد , سپس دامنه ی حرکتی مفصل کامل یعنی خم و راست شدن کامل زانو و در نهایت فرد به استقلال حرکتی در راه رفتن و انجام کارهای خود برسد.

همکاران فیزیوتراپیست در مرکز فیزیوتراپی فوق تخصصی اختر با دانش روز فيزيوتراپى و با دستانى ماهر و تجهيزات مورد نياز در منزل شما در اسرع وقت حاضر شده و به انجام خدمت فيزيوتراپى در منزل و مطب اهتمام مي ورزند.

در این مجموعه با به کارگیری تکنیک های درمانی جدید برای کاهش درد مفصل زانو مانند تکنیک های MET  و غیره و نیز با تجهیزات کامل مانند لیزر پرتوان رباتیک , دستگاه CPM  و نیز سال ورشی اختصاصی مرکز (فیزیوجیم) به امر درمان اهتمام می ورزدند.

 

فیزیوکلاب دکتر میرزایی (مرکز فیزیوتراپی فوق تخصصی اختر)

#با_ما_تا_بهبودی_کامل

شماره تماس: 22001072-021 داخلی 236-235

تماس با سالن ورزش (فیزیوجیم اختر) : 26602411-021

آدرس: تهران خیابان شریعتی خیابان پل رومی خیابان شریفی منش بن بست آذر

ادرس ایمیل: akhtarphysiotherapy@gmail.com

با ما در فضای مجازی همراه باشید : @akhtar_physiotherapy_clinic

 

 

 

مطالعه سایر مقالات