درباره فیزیوجیم اختر

فیزیوجیم اختر ( سالن ورزشی _ درمانی) – فیزیوکلاب دکتر میرزایی

بخش فيزيوجيم اختر ( سالن ورزشی درمانی) اختصاصي مجموعه دارای فضایی بزرگ با تهویه ی مناسب و مجهز به رختکن تحت نظارت فیزیوتراپیست ورزشی كه هم مناسب بيماران توانبخشی مراجعه کننده به مرکز فیزیوتراپی و هم مناسب افراد سالم و ورزشكاران براي حفظ سلامت عمومي , ريكاوري و تمرينات تخصصي ورزشي ايشان ميباشد. نمونه ای از تجهیزات ورزشی این مجموعه در ذیل اشاره میشود که به طور خلاصه عملکرد آنها را توضیح میدهیم:  

  • سورتمه (sled) , یکی از دو دستگاه سورتمه ورزشی استاندارد موجود در کشور:

افزایش استقامت ورزشکاران برای راه رفتن و دویدن استقامتی و سرعتی ( Sprinting درفوتبال) , هل دادن اشیا و حریف ( ورزش کشتی ) تقویت همزمان عضلات اندام تحتانی , فوقانی و تنه

  • فلکستنسور :

یکی از تجهیزات پرکاربرد فیزیوجیم اختر برای تقویت همزمان عضلات چهار سر وهمسترینگ برای دویدن سریعتر و سایر تحت نظارت فیزیوتراپیست ورزشی 

  • دوچرخه های ثابت , چندین دستگاه تردمیل
  • اسكي فضايي برای هماهنگی عصبی عضلانی کل بدن
  • سيم کش های بادی و وزنه ای ایستاده برای تقویت عضلات پهلو, آب کردن چربی های شکم , تقویت تنه , پشت و جلو بازو ها و سایر
  • بوسوبال و تخته تعادل هوشمند برای هماهنگی عصبی عضلانی تعادل مچ پا و پا
  • دستگاه جلو و پشت پا نشسته 
  • مینی وکتور برای تقویت عضلات ساق و مچ پا , مناسب برای استارت زدن سریعتر در ورزشکاران دونده و سایر افراد
  • نمای کلی از سالن- ورزشی درمانی (فیزیوجیم اختر)

پروتکل تمرینات ورزشی و کاهش حجم شکم (لاغری ) با دستگاه body composition   ( آنالیز ترکیب بدنی) به چه صورت است ؟

 از دیگر مزیت های مجموعه فیزیوجیم اختر (سالن ورزشی درمانی ) , ارایه برنامه های تمرینی ویژه توسط فیزیوتراپیست ورزشی برای رسیدن به وزن ایده آل , فیتنس و برای ورزشکاران ورزش های مختلف از جمله فوتبال , بسکتبال , والیبال و غیره میباشد.

بدین صورت که  ابتدا با آنالیز وضعیت ترکیب بدنی با دستگاه (TANIA Body Composition analyzer) , وضعیت بدن از لحاظ میزان چربی دور شکم , نسبت حجم عضلات به حجم کل بدن , درصد آب و دانسیته ی استخوانی بدست میاید و براین اساس برنامه ی ورزشی فرد براساس نیاز وی برنامه ریزی و اجرا میگردد.

بعد از یک دوره ی منظم ورزشی , دوباره بدن وی با دستگاه آنالیز شده و میزان پیشرفت وی به طور مستند و محسوس به وی نشان داده میشود.

(body composition analyzer)  یا همان دستگاه آناليز تركيب بدني چیست ؟

این دستگاه با آنالیز بدن میزان وزن بدن, درصد چربی احشایی ,bmi  , تراکم استخوانی , حجم عضلات به تفکیک اندام های بدن ,حجم مایعات بدن , متابولیسم پایه ی بدن و سایر را نمایش میدهد که برای کنترل دقیق  وضعیت بدن , اضافه وزن و سایر در ورزشکاران کاربرد فراوانی دارد.

در مقاله ی ” آنالیز وزن و ترکیب بدنی ”  فیزیوجیم اختر در این باره بیشتر بخوانید.