درباره مرکز فیزیوتراپی دکتر میرزایی

فیزیوکلاب دکتر میرزایی – مرکز فیزیوتراپی تخصصی ارتوپدی و عصبی عضلانی بیمارستان اختر

فیزیوکلاب دکتر میرزایی (مرکز فیزیوتراپی فوق تخصصی بیمارستان اختر) با کادری متشکل از فیزیوتراپیست های ورزشی , عصبی عضلانی به امر درمان های تخصصی در زمینه کلیه آسیب های ارتوپدی قبل و بعد از جراحی, اختلالات عصبی عضلانی, ورزشی و سایر بیماری ها میپردازد . تلاش این مرکز فراهم کردن مجموعه ای تخصصی برای حفظ و ارتقای سطح سلامت فیزیکی بیماران گرامی , ورزشکاران و نیز افراد سالم علاقمند به حفظ سلامت فیزیکی است . از اولویتهای این مجموعه درمان به صورت تیمی با بهره مندی از خرد جمعی در میان فیزیوتراپیستها و به روزرسانی دانش تیم درمانی با شرکت در سمینارهای تخصصی و مطالعه آخرین یافته های علمی دنیا و همکاری تنگاتنگ با تیم پزشکان متخصص و فوق تخصص (فلوشیپ ) در حیطه ارتوپدی از دیگر اولویتهای این مجموعه می باشد. حيطه ي فعالیت مرکز فیزیوتراپی دکتر میرزایی ( فیزیوکلاب دکتر میرزایی)  را میتوان به 5 حیطه مختلف تقسیم کرد :

1 – بيماري هاي ارتوپدی

این مرکز مجهز به سالن ورزش درمانی (فیزیوجیم اختر) به شکل تخصصی ارایه دهنده خدمات فیزیوتراپی و تمرین درمانی ورزشی در انواع کشیدگیها و پارگیهای لیگامانی در مفاصل مختلف، پارگی رباط صلیبی زانو، منیسک زانو، تعویض مفصل زانو و ران، پیچ خوردگی و دررفتگی های مفاصل مانند انچه در مچ پا رخ می دهد (ankle sprain ) و شانه , بیماری های تخریبی مفاصل مانند آرتروز کمر و زانو ,ضایعات مفصل کشککی رانی ، آرتروز، انواع شکستگیها و دررفتگیها در کلیه مفاصل، دیسک کمر و گردن، و فیزیوتراپی پیشرفته جهت فیزیوتراپی بعد از اعمال جراحی و بازگشت فرد به فعالیت روزمره خود می باشد. این مرکز مجهز به تجهیزات زیر می باشد: – الکتروتراپی شامل دستگاه های ضد درد –  مکانوتراپی یا ورزش درمانی – لیزر پرتوان رباتیک و کم توان – CPM  تمام مفاصل برای افزایش سریع دامنهی حرکتی مفاصل –  تیپینگ یا نواربندی مفاصل برای کاهش سریع درد و التهاب –  تردمیل و دوچرخه ثابت –  تخت کشش کمر و گردن – شاک ویو اشتورز سوییس

2- فيزيوتراپي ورزشي  -sport physiotherapy  

فيزيوتراپي تخصصي ورزشكاران و ارايه ي تمرينات درماني و ورزشي براي درمان اختلال اسكلتي -عضلاني موجود و بازگرداندن ورزشكار به دوران تمريني خود با استفاده ترکیب استفاده از دستگاه های فیزیوتراپی مانند لیزر پرتوان رباتیک برای افزایش سرعت ترمیم بافت, شاک ویو , دستگاه های ضد درد taping, ، ماساژ درماني ، اصلاح پاسچر يا قامت با تمرين درماني تخصصی ورزشی در سالن ورزشی تخصصی خود ( فیزیوجیم اختر) با استفاده از دستگاه هاي ورزشي کامل مانند تردمیل و دوچرخه های ثابت , فلکستنسور, اسکی فضایی و غیره تحت نظر فیزیوتراپیست ورزشی پرداخته است.

3- بیماری های عصبی عضلانی (نورولوژی )

مانند سکته ی مغزی (c.v.a ) ,پارکینسون , ms (مالتیپل اسکلروزیس ) , شارکوت ماری توث و ساير كه  به صورت بستری در بیمارستان و یا سرپایی تحت درمان های فیزیوتراپی تخصصی عصبی عضلانی(نورو ریحب) توسط فیزیوتراپیست عصبی عضلانی یعنی تمرين درماني تخصصی و الكتروتراپي با از تجهیزات تخصصی مانند مدبایک , تخت استاندینگ در محل سالن ورزش (فیزیوجیم) برای آموزش دوباره راه رفتن صحیح , حفط تعادل و بازگشت سریع حرکات دست و پاها قرار گيرند تا به سرعت به زندگی روزمره خود بازگردند .

4-  فیزیوتراپی در منزل :

این مرکز به ارایه ی دقیق خدمات فیزیوتراپی در منزل توسط متخصص فیزیوتراپیست  بعد از جراحی مفاصل بدن ارتوپدی , راه اندازی بیماران جراحی های تعویض مفصل زانو ولگن , بیماری های نورولوزی مانند سکته مغزی و ام اس و اختلال حرکتی سالمندان میپردازد.

5- درمان های تخصصی :

ارایه ی درمان های تخصصی برای اختلال لنف_ادم , زخم پای دیابتیک , ارزیابی و حرکات اصلاحی اختلالات ستون فقرات و ستون فقرات , تحریک الکتریکی با سوزن خشک, تکارتراپی , تاخیر در جوش خوردگی بعد از شکستگی و فیکسیاسیون استخوان استخوان های بزرگ مانند فموذ و تیبیا در این مرکز فیزیوتراپی انجام می پذیرد. مرکز فیزیوتراپی بیمارستان اختر روزهای شنبه تا پنج‌شنبه از ساعت 8 صبح تا 8 شب آماده پاسخگویی و ارایه خدمات به شما مراجعین محترم می‌باشد. جهت دریافت نوبت می‌توانید از طریق تماس تلفنی و یا فضای مجازی با ما در ارتباط باشید. به امید سلامتی همه شما عزیزان.