فیزیوجیم ( سالن ورزشی _ درمانی) اختر – فیزیوکلاب دکتر میرزایی

بخش سالن ورزش درماني (فيزيوجيم) اختصاصي مركز, دارای فضایی بزرگ با تهویه ی مناسب و مجهز به رختکن , تحت نظارت فيزيوتراپيست ورزشي كه هم مناسب بيماران توانبخشی مراجعه کننده به مرکز فیزیوتراپی و هم مناسب افراد سالم و ورزشكاران براي حفظ سلامت عمومي , ريكاوري و تمرينات تخصصي ورزشي ايشان ميباشد. نمونه ای از تجهیزات ورزشی این مجموعه در ذیل اشاره میشود که به طور خلاصه عملکرد آنها را توضیح میدهیم:
  • سورتمه (sled) , یکی از دو دستگاه سورتمه ورزشی استاندارد موجود در کشور:

افزایش استقامت ورزشکاران برای راه رفتن و دویدن استقامتی و سرعتی ( Sprinting درفوتبال) , هل دادن اشیا و حریف ( ورزش کشتی ) تقویت همزمان عضلات اندام تحتانی , فوقانی و تنه
  • فلکستنسور :

یکی از تجهیزات پرکاربرد برای تقویت همزمان عضلات چهار سر وهمسترینگ برای دویدن سریعتر وسایر
  • دوچرخه های ثابت , چندین دستگاه تردمیل
  • اسكي فضايي برای هماهنگی عصبی عضلانی کل بدن
  • سيم کش های بادی و وزنه ای ایستاده برای تقویت عضلات پهلو, آب کردن چربی های شکم , تقویت تنه , پشت و جلو بازو ها و سایر
  • بوسوبال و تخته تعادل هوشمند برای هماهنگی عصبی عضلانی تعادل مچ پا و پا
  • دستگاه جلو و پشت پا نشسته ,
  • مینی وکتور برای تقویت عضلات ساق و مچ پا , مناسب برای استارت زدن سریعتر در ورزشکاران دونده و سایر افراد
  • نمای کلی از سالن- ورزشی درمانی (فیزیوجیم اختر)

پروتکل تمرینات ورزشی و کاهش حجم شکم (لاغری ) با دستگاه body composition   ( آنالیز ترکیب بدنی) به چه صورت است ؟

از دیگر مزیت های این مجموعه , ارایه برنامه های تمرینی ویژه برای رسیدن به وزن ایده آل , فیتنس و برای ورزشکاران ورزش های مختلف از جمله فوتبال , بسکتبال , والیبال و غیره میباشد. بدین صورت که  ابتدا با آنالیز وضعیت ترکیب بدنی با دستگاه (TANIA Body Composition analyzer) , وضعیت بدن از لحاظ میزان چربی دور شکم , نسبت حجم عضلات به حجم کل بدن , درصد آب و دانسیته ی استخوانی بدست میاید و براین اساس برنامه ی ورزشی فرد براساس نیاز وی برنامه ریزی و اجرا میگردد. بعد از یک دوره ی منظم ورزشی , دوباره بدن وی با دستگاه آنالیز شده و میزان پیشرفت وی به طور مستند و محسوس به وی نشان داده میشود.

(body composition analyzer)  یا همان دستگاه آناليز تركيب بدني چیست ؟

این دستگاه با آنالیز بدن میزان وزن بدن, درصد چربی احشایی ,bmi  , تراکم استخوانی , حجم عضلات به تفکیک اندام های بدن ,حجم مایعات بدن , متابولیسم پایه ی بدن و سایر را نمایش میدهد که برای کنترل دقیق  وضعیت بدن , اضافه وزن و سایر در ورزشکاران کاربرد فراوانی دارد. در مقاله ی ” آنالیز وزن و ترکیب بدنی ”  در این باره بیشتر بخوانید.